Energia prúdi.

Energia prúdi.

Lektorka nám vysvetľuje, ako sa máme pridržiavať lana, prehadzovať karabinky jednu po druhej, a kedy máme kričať na celý les. Najhoršie, čo sa nám môže stať je, že ostaneme vysieť na dvoch karabinkách a jednom lane medzi korunami stromov. Pri troch metroch sa tá predstava dá zniesť, no pri ôsmich…

V hlave mi chodí: “Nika, vedela si, že sa bojíš výšok, tak prečo si tu?” V momente však moja štipka adrenalínu v krvi zmiešaná s neskutočným strachom odpovedá: “Páči sa mi to. Páči sa mi byť tu sama, odkázaná na svoje rozhodnutia a kroky, ktoré ma dovedú k ďalšej korune stromu.” Po niekoľkých korunách zisťujem, že sa výšok nebojím a dokonca nie som ani taká fyzicky slabá, ako som si myslela. Baví ma to. Som v krajine, kde mi nikto nerozumie, môžem si od vzrušenia vyvrieskať dušu a poskakovať medzi stromami ako veverička, ktorá na konci dráhy rozlúskne oriešok a nájde odpoveď.
Po pár hodinách je adrenalín na maxime, ruky sú došúchané, sily nás opúšťajú. Máme však pred sebou jednu z najťažších a zároveň najkrajších dráh. Je tesne pri pláži a slnko pomaly zapadá. Bol by hriech, aspoň to nevyskúšať.
Stojac na pomedzí mora a lesa si uvedomujem, akí sú ľudia. Bojovní, ctižiadostiví, zvedaví, túžiaci, vášniví, kreatívni. Každý je taký. Len väčšinu nášho života nežijeme v prostredí, kde sa to môže naplno prejaviť. Znie to ako klišé, no “vyjsť z komfortnej zóny” naozaj ukáže človeku to, pred čím dlho zakrýval oči.
Na žiadnom stanovišti nie je rebrík, ktorý by ma zachránil, ak by som sa priveľmi bála pokračovať. Uisťovala som sa, že keď prekonám všetky stanovištia, pocítim nenahraditeľný pocit zadosťučinenia. Poviem vám, na konci som ho cítila. Bola som maximálne fyzicky vyťažená, no kolovala vo mne vášeň. Už dávnejšie jedna bytosť reagovala na moju vetu “Míňam životnú energiu.” odpoveďou: “Energia sa nemíňa, energia prúdi.” Teraz ju cítim v každej časti svojho tela. A preto si idem ešte zabehať, pri západe slnka
 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: