Jednou nohou v Hong Kongu

Jednou nohou v Hong Kongu

Ležím v bielom župane veľkosti 3XL, Skajka sa kúpe v mramorovej vani, chladnička je naplnená dobrotami, kde balík orechov stojí 8 eur, a vedľa mňa pivo v plechovke, ktoré sme si kúpili za peniaze leteckej spoločnosti, keďže lietadlo do Kambodže odletelo bez nás…

Domov sme opustili iba včera a už to vyzerá dobrodružnejšie ako sme si dokázali predstaviť. V našom prípade je zážitkom aj samotný let, nie len dovolenka. Po prvotných problémoch (odvoz na letisko na posledné chvíľu, neskoré schválenie víz so single entry, atď.), na ktoré sme si už bohužiaľ zvykli, sme nočný let sme začali s omeškaním 40 minút. Výhodou bolo, že pri nás nikto nesedel, a tak sme sa mohli celú noc rozťahovať. Rozumej, Skajka si vyložila nohy na každé dostupné aj nedostupné miesto a ja som prispôsobovala polohy tým jej. Na sedadle oproti sedel ryšavý Eminem. Zhodou okolností aj on mal cestovať do Phnom Penhu, s pivom, ktoré si kúpil za voucher. Európa sa nezaprie a ďalšie si už delíme.

Gúglime, čo za hotel nám to vlastne pridelia. Päť hviezdičiek, shuttle servis, výška matracov okolo polmetra a ceny, aké sme na tejto dovolenke nechceli ani vidieť. Samozrejme, keď voucher minieš na pivo, v okolí luxusného hotela nie je žiadna reštika a ty umieraš od hladu, pomodlíš sa za posledné drahé jedlo mesiaca a s výčitkami preješ 35 eur…čínskymi paličkami!

Do Kambodže máme síce len jednorázový vstup, no osud zariadil, aby sme stihli ešte nejaký ten výlet (najlepšie zadarmo) predtým. Stalo sa.
Hong Kong…musím si ťa ešte raz pozrieť na mape a musím poďakovať Bohu, Energii, životu, sebe a Skajke, že žijeme svoj sen.
PS: Zajtra spíme v Phnom Penhe za 7eur pre obe osoby na noc. #SISWAYOFTRAVELLING


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: