No reason to stay is a good reason to go

No reason to stay is a good reason to go
Prekonala som silný pocit smútku, ktorý prišiel po cca štyroch mesiacoch a trval asi hodinu, presne dovtedy kým som nepočula hlas toho, ktorý ma najviac pozná a oslovuje Bábika.
Týždeň dozadu, po návrate domov, po všetkých tých zhonoch, vybavovačkách, formalitách a nanútených stretnutiach som nasadla do ďalšieho lietadla. Akonáhle som myseľ oslobodila od stresu z lietania a prechodu cez hranice (cez, ktoré som sa podľa niekoľkých zdrojov vôbec nemala dostať…) začala som premýšľať nad týmto pobytom, hmm povedzme triezvo.
Cyprus – pekelné teplo, kopce, štrkové cesty, palmy na každom rohu, vily (v jednej bývam, aj ked na konci Nikózie…), dánsky spolubývajúci, jedna večera, jeden telefonát…
Všetko mi akosi začalo chýbať. Oveľa viac ako doteraz. Do pier sa mi natískala otázka, prečo som sa zase odpratala na pol roka niekam, kde nikoho nepoznám, nikoho nemám a neviem sa prepraviť ani do centra! V zápätí som však vedela, že túto otázku mám dávno zodpovedanú. Nedokážem byť na jednom mieste. Musím sa hýbať. Cítiť, že žijem.
Neviem síce čo ma tu čaká, ale nechám sa prekvapiť. Milujem prekvapenia! A rovnako budem aj toto miesto. Pretože tam kde začína jeseň, u mňa pokračuje leto. Leto života.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: