O nás

Život je podľa každého iný. Podľa niekoho zvláštny, komplikovaný, prekvapivý, ťažký. Každopádne je plný náhod či osudov a jednou z takýchto osudových náhod je aj fakt, že sme sestry. Nika a Skajka. Duša každej z nás putovala zo života do života, až sme sa narodili pod jednou strechou a zdieľame spoločný život až dodnes. Občas ťažký, no väčšinou nádherný. Povieme vám tajomstvo:

 Život je taký, akým si ho urobíme.

My sa snažíme žiť úspešne v najhlbšom zmysle slova a každým dňom máme silnejší pocit, že by sme ho mali zdieľať nielen medzi sebou, ale aj s ostatnými. S tými, ktorí majú energické náboje podobné tým našim, ale aj s tými, ktorí sa podvedome boja dovoliť si žiť. Znie to jednoducho, ale hranica medzi prežívaním a žitím je tenká a keď ochutnáte skutočný život, prežívanie vám už nestačí.
Pochádzame z juhu stredného Slovenska, z mesta Lučenec. Mesto, v ktorom sa dookola striedajú bar, čínsky obchod a herňa je známe bizarnosťami ako sú kamenné kvety či nesmrteľný Lučenský Ježiš. Typické slovenské mesto, no zároveň rodná hruda, ktorá položila základy toho, kým dnes sme. A kým teda? Dve dsaťročné vo všetkých významoch slobodné dievčatá, ktorých rodičia odišli do krajiny árijcov – Nemecka, aby sme mohli pred svoje mená vtisnúť ešte nejaké to písmeno. A už len mesiac, a budeme ich mať obe 🙂
Väčšina súrodencov si k sebe už odmalička ťažko hľadá cestu. Tá naša „Sisway“ je priam ako z rozprávky, kde neexistuje žiadna zlá sestra. Sme rozdielne a pritom veľmi podobné. Sme ako jing a jang, v dobrom aj v zlom. Vždy prežívame všetko spoločne. Ľúbime sa. Ide o druh lásky, ktorý nikdy v živote nemusíte pocítiť, no my cítime. A láska je predsa skutočná, len ak je zdieľaná.

Keď prídete domov raz za mesiac a nikto vás tam nečaká, postupne sa čaro domova vytratí. Máte dve možnosti: A, nájsť si nový domov B, všade sa cítiť ako doma. My sme si zvolili tú druhú, a preto cestujeme. Veľa a často. A kam? Kam nás intuícia nasmeruje, nohy zavedú a lietadlo odvezie.

Sisway je mapa našich ciest, no aj spôsob, akým nazeráme na život. Zvláštny, komplikovaný, prekvapivý, ťažký. Každopádne je plný náhod či osudov a jednou z takýchto osudových náhod je aj Sisway.

 

Krajiny, ktoré sme doposiaľ navštívili

 


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: