Sky summary 2018

Sky summary 2018

Článok napísaný za hodinu v spoločnosti cudzích ľudí zízajúcich mi do obrazovky.

Je prvého Januára 2019.

Na Slovenksu máme príslovie, že ako na nový rok, tak po celý rok. Snažím sa byť teda človek, akým by som si priala byť celý rok. Nie vždy sa však všetko po čom túžime, dá splniť. Ani ja nie som robot, ktorý sa naprogramuje a funguje podľa plánu. Bohužiaľ v určitých pdomienkach strácam kontrolu viac ako by som chcela a dokonca viac, než je prijateľné. V živote sú však veci, s ktorými vieme niečo robiť a keď sa to nedá, máme jedine možnosť sa s tým zmieriť. Preto som sa s touto mojou “nedokonalosťou” zmierila a vydala sa na cestu. Na cestu domov, na cestu za svojím životom, ktorý žijem najlepšie ako sa dá.

Prvý deň tohto roku trávim čas na letisku, kde vznikajú tieto riadky, pretože mojím predsavzatím je byť aktívnou, a to v sebe zahŕňa aj venovanie sa sisway a písať. Rozvíjať túto vášeň, na ktorú si často hovorím, že nemám čas. Tak a teda kým čakám, aby som sa mohla dopraviť domov, rozmýšľam, ktoré momenty roku 2018 boli najsilnejšie. Čo zmenilo môj život, ktoré zážitky sa zapíšu do knihy života ako tie nezabudnuteľné, ktoré osoby ostanú v mojom srdci navždy a čo z cestovateľkých zážitkov stálo zato.

Všetky významné zážitky 2018 by som zhrnula do týchto dní:

20.1.2018 = odlietame do Grécka

Toto rozhodnutie… povedzme nebolo jedno z tých najšťastnejších a najrozmyslenejších. Ale také sme. SISWAY a spontánne rozhodnutia sú ako deň a noc. Proste bez seba neexistujú. Počas tohto výletu som si splnila sen vidieť Santorini. Na tento výlet si spomínam veľmi matne, čo znamená, že nebol intenzívny a určite patril medzi tie slabšie. Ak môžem akémukoľvek cestovateľovi poradiť, určite nechoď na Santorini v Januári. V prípade, že ťa zaujíma viac, kľudne napíš správu alebo si prečítaj článok.

14.2.2018 = narodeniny

nádherná “tajná” oslava, na ktorú určite nikdy nezabudnem. Vždy som milovala rozmanitosť svojho života a to akí ľudia sa na mojej oslave zišli bolo dôkazom rozmanitosti. Ďakujem vám všetkým, že ste so mnou kráčali životom.

17.2.2018 = Sen Karlove Vary splnený

Či boli očakávania naplnené…to neviem. Niekedy je lepšie snívať a nechať sny nenaplnené.

13.3.2018

večera v PRIMI, našej obľúbenej bratislavskej “fancy” reštike, kde padlo rozhodnutie prijať pracovnú ponuku v Rumunsku. Rozhodnutie roka 2018.

29.4.2018

deň, kedy som dostala celkom zarážajúcu správu, že by som mala životom radšej kráčať sama. Tento deň značne zmenil môj pohľad na vzťahy, dôveru, a… tak isto otriasol mojimi prioritami. Vždy si budem pamätať ako mi otec hovorieval, že vo vzťahoch to musí byť 50:50. Nikdy som však nerozumela. Teraz mi je všetko jasné a ja som od tohto dňa ani len nepomyslela, že by som chcela svoj život zdieľať s niekým iným okrem mojej poloduše #sisway.

1.5.2018 = zbalené kufre, smer letisko Viedeň

Zmena priorít, plánov a prehodnotenie života. Najťažší deň v roku, kedy som sa presunula do Bukurešti a prijala realitu. Vstúpila si do svedomia, poľutovala sa a stala sa silnou.

24.5.2018

Cítila som, že zmeny posledných dní sú na mňa priveľa a tak som sa rozhodla ísť domov. Načerpať sily, dobiť si baterky a podporiť Niku v jej doposiaľ najväčší deň Štátnic. Viem ako veľmi ma potrebovala a preto som nebrala ohľad na nič a kúpila letenky a prišla. Pretože peniaze neznamenajú nič, a pretože som si uvedomila, že aj keď som preč, sama, stále sa mám kam vrátiť.

3.6.2018

Po mesiaci bývania v najkrajšom byte som sa presťahovala. Uvedomila si, že moja intuícia je na správnom mieste len ju treba počávať. Kauza “bulhar” bola životným ponaučením, z ktorého som si zobrala, že každá zmena je k lepšiemu. Napokon, aj tak záleží len na uhle pohľadu. Ak má človek v mysli tmu, nájde tisíc dôvodov prečo je niečo zlé. Ak v mysli ziví svetlo, nájde si tisíc dôvodov, prečo je to dobré a zmena bola potrebná.

9.6.2018

Naozaj nezabudnuteľný girls day s mojou Kikou. Dievčaťom, s ktorým som zažila dievčenské večeri, dievčenské dni, dievčenské párty a dievčenské výlety. Kamarátka, akú som nikdy nemala a osoba, ktorá bola ochotná pomôcť cudziemu. ooo prajem si aby bolo na svete viac takých ľudí. A ako bonus som v tento deň bola na svojom prvom Pride Parade! Celkom zaujímavá udalosť.

13.6.2018

Nasťahovala som sa do svojho milovaného, najlepšieho brlôžku na svete.

– > Po presťahovaní som začala spoznávať ľudí, cestovať po Rumunsku, užívať si život. Začala som žiť pre seba, naučila sa rozumieť slobode a uvedomila si, že nikto tu pre mňa nebude viac ako ja sama. Začala som sa mať rada, tešiť sa zo svojej schopnosti nebyť nikomu na obtiaž, tešiť sa, že som nezávislá, slobodná. Že nemám pri sebe rodičov, ktorým by som sa spovedala, že nemám so sebou sestru na ktorej som celý život závislá, tešiť sa, že nemusím myslieť na niekoho dobro, že nemusím nikomu kupovať a nosiť darčeky. Proste som začala žiť! Tak ako mnoho ľudí nebude schopných možno ani raz.

15.6. 2018 = prvé Vama Veche

1.7.2018 = moja prvá Rumunská svadba

14.7. 2018 = dátum, ktorý zmenil môj pobyt …ale neskutočne

Deň nezávislosti Francúzska, kedy som bola pozvaná na Francúzsku ambasádu, spoznala ľudí s ktorými som prežila ďalšieho neopísateľného pol roka a vytvorila priateľstvá, ktoré pravdepodobne nevydržia ale práve preto bola ich intenzita oveľa väčšia.

 

21.7. 2018 = patrí dňu, kedy som pristúpila na vec, ktorú som doposiaľ odmietala.

Zmenila moje vnímanie…doslova sveta. Navždy budem ďakovať Danovi, zato, že mi otvoril oči a ukázal svet z tejto perspektívy. Ako sa hovorí, každý človek príde do nášho života preto, aby nás niečo naučil. Niekto viac, niekto menej.

3.8. 2018 = Jang prichádza na návštevu

…a my prežívame neskutočné tri týždne naplnené ľuďmi, zážitkami a skvelým jedlom. Sen “let balónom” vyškrtávame zo zoznamu a navštevujeme Turecko, pretože “tak som to cítila” Video si môžeš pozrieť tu

26.8.2018 = Spoznávanie Rumunska s mojimi slovenskými parťákmi, Tinou a Filipom.

Je zaujímavé ako si ľudia k sebe nájdu cestu. Vždy som si myslela, že “naši” si v zahraničí nepomáhajú. Vďaka vám viem, že to nie je pravda ?

15.9.2018 = výlet do Delta Danube s 12 francúzmi.

Nikdy som si nemyslela, že sa dostanem do francúzskej komunity. Neskutočné ako veľa vás iná kultúra naučí a koľko si môžete navázajom odovzdať.

21.9.2019 = Hope ma prichádza navštíviť.

Dôkaz toho, že diaľka nič neznamená. Odkedy sme sa v roku 2016 stretli v USA videli sme sa iba dva krát. Minulý rok v Barcelone a teraz. Neviem či je to modernou dobou a technológiami, ktoré nám umožňujú byť v kontakte každodenne, ale pri jej návšteve som mala pocit, že sme spolu každý deň. Vytvorili sme každoročnú tradíciu stretávania sa “niekde na svete”.

4.10.2018

Druhá várka francúzov (Erazmus) a neskutočné množstvo zážitkov spojených práve s nimi.

14.10.2018 = druhý dôkaz toho, že medzinárodné priateľstvá sú vzácne a pretrvávajú

Bryan, kamarát, ktorého som spoznala v USA ma prichádza pozrieť a oslavuje narodeniny s mojou francúzskou komunitou kde párty trvá do 3pm.

5.12. 2018 = kúpa živého stromčeka a najsmutnejšia správa roka

7.12.2018 = výlet do Lisabonu s Rubenom

Neskutočné, aký je svet malý a ako veľa dokážu ľudia keď chcú. Ruben je taktiež jeden z medzinárodných kamarátov, ktorého som spoznala na svojom pobyte na Cypre. Myslím, že Lisabonom sa naše priateľstvo prehĺbilo a my sa budeme vídavať oveľa častejšie. Okrem toho, som si uvedomila, že táto krajina je jedna z najkrajších, aké som videla. Čistota a pokoj miest, ktoré som za tri dni navštívila ma donútili priznať, že tu by som si vedela predstaviť život… ale až po 50tke.

21.12.2018 = Letím domov

Priamo z práce, let mi mešká a ja mám pocit, že žijem najdlhší deň v mojom živote. Od túžby byť doma mám pocit že sa zbláznim. Idem prežiť prvé Vianoce, kde opäť člen rodiny chýba. Mali by sme už byť zvyknutí…

31.12. 2018 = Znovu odfarbená na blond

Aj keď farba, strih, a… všetko okolo toho nie je podľa predstáv, som neskutočne rada, že som sa odhodlala na túto zmenu z niekoľkých jednoduchých dôvodov. Mám pocit, že takéto zmeny mi pripomínajú, že žijem. To, že prekonám strach, obavu, že niečo nevyjde, nebude dobré, je pre mňa oveľa dôležitejšie než výsledok. Navyše mám pocit, že touto zmenou som si upevnila vzťahy s najdôležitejšou osobou v mojom živote (na čo som v posledné roky dosť zabúdala…). A preto budem chodiť s mojou líščou hrivou pyšne a nadšene.

Všetky tieto momenty a dni a… mesiace ostanú v mojom srdci a pamäti, pretože to bol jeden z najsilnejších rokov. Dovolila by som si tvrdiť, že … asi najsilnejší. Pochopila som veľmi veľa vecí.

Som rada, že tam, kde som sa mala zlomiť, som sa stala ešte neoblomnejšou.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: