TOP 5 vegan raňajok v Bratislave

TOP 5 vegan raňajok v Bratislave

V dnešnej dobe už vôbec nie je také ťažké byť vegánom a začať deň raňajkami v meste. Pripravili sme pre vás pár tipov na raňajky v Bratislave, kde môžete ísť aj s vegetariánom a všežravcom. Pretože jedlo by určite nemal byť dôvod, prečo sa nestretnúť s priateľmi 🙂

 

Bratislavské kaviarne s vegánskymi raňajkami

 

 

ENJOY COFFE

Krásna útulná kaviarnička v centre starého mesta pod Michalskou bránou, ktorá ponúka všetko, čo si na raňajky dokážete aj nedokážete predstaviť. Spomedzi vegánskych variantov tu zaručene nájdete avokádovú pomazánku a hummus, rôzne zeleninovo-ovocné šaláty , bio zdravé raňajkové kaše a dokonca aj raw kakao! Táto kaviareň je ako stvorená pre rodičov s malými deťmi. Nájdete tu detský kútik a osobitné menu pre deti.

Otvorená od 8:00.

Menu nájdete TU.

MONDIEU

V starom meste si môžete vybrať až z troch prevádzok Mondieu. Ponúkajú sladké aj slané varianty vegánskych raňajok. Medzi nimi môžete nájsť pšenovú kašu s ďatľami a malinami, alebo mangom, domáce müsli, chlieb s cviklových hummusom a avokádom, alebo cícerovo-cviklový hummus s granátovým jablkom a listovou oblohou. Výnimočnosť, ktorú si môžete odniesť so sebou sú rôzne druhy pražených orieškov.

Otvorená od 8:00. Raňajky podávajú do 11:30.

Menu nájdete TU.

ŽUFAŇA

Trošku ďalej od centra Starého mesta na Dulovom námestí nájdete raňajkáreň Žufaňa. Už samotný popis hovorí: „Vítané sú vyložené nohy, zvedavé deti, extravagantní kamoši, sŕkanie, chlpáči, vylízané misky.“ Vegáni sú teda asi viac než vítaní :). V ponuke tu nájdete lieskovcovú špaldovú kašu, alebo obilninovú kašu podľa dennej ponuky, ktoré bývajú zväčša bezlepkové aj vegan. Spomedzi slaných raňajok môžete ochutnať bliny. Treba si ich však vypýtať bez smotany a pesta.

Otvorená už od 7:00. Raňajky sa podávajú do 10:30.

Menu nájdete TU.

 

POMAZÁNKOVO

Vždy majú v ponuke nové a nové pomazánky aj polievočky a aspoň dve vegan verzie – mexická, mrkvová s tymiánom, indická šošovicová s koriandrom a kukrumou, cviklová s chrenom a jablkom, hokaido a podobne. Nikdy nevieš, čo ešte vymyslia. A majú aj všelijaké koláčiky!

Otvorené od 8:00.

Ich aktuálne menu nájdeš TU.

 

BRASSERIE ANJOU

Ak ste úplne vyhladnutí a máte chuť dovoliť si a odmeniť sa, určite skúste Brasserie Anjou. Raňajková reštaurácia priamo v hoteli Sheraton, kde si môžete dať open buffet. Čerstvé pečivo od výmyslu sveta, rôzne aj exotické ovocie, teplé jedlá ako grilované hríby a zelenina, fazuľky v paradajkovej omáčke, káva s možnosťou sójového mliečka a ovsená alebo kukuričná kaša so všemožnými orieškami a semiačkami.

Otvorená už od 6:30. Raňajky sa podávajú do 11:00.

Raňajky je nutné vopred rezervovať TU.

 

Do ktorých raňajkární chodievate vy? Doporučili by ste ich aj svojim vegan kamošom? Dajte nám vedieť, nech môžeme raňajkovať všetci spoločne 🙂

 

 

 

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: