Všetko je tak, ako má byť

Všetko je tak, ako má byť

Pre niekoho klišé veta, pre niekoho zjednodušovanie situácie, pre mňa asi obe v jednom, no hlavne jedna z viet, ktorým skutočne verím.

 

Poznáte tie vetičky typu: „Práve teraz si na správnom mieste v správny čas?“ Občas sa takýmto situáciám musíme poriadne vysmiať do tváre, no čím viac času od takýto momentov prejde, tým viac si uvedomujeme, že na tom asi niečo je…S odstupom času si povieme, že keby sme tam vtedy neboli a nezachovali sa tak, ako sme sa zachovali, možno sme dnes niekde úplne inde. Niekedy nás takéto zmýšľanie uspokojí, pretože by sme dopadli „naozaj zle“, inokedy si trieskame hlavu o stôl, že sme mohli niečo urobiť, no aj tak sme neurobili nič…Mňa dnes asi viac zaujíma otázka, či je niečo pre nás skutočne naozaj zlé. Slnko predsa musí zapadnúť, aby mohlo jedného dňa opäť vyjsť a mohli sme sa z neho radovať.

 

Cítim, že aj tma, smútok a dokonca aj nenávisť má na našej ceste význam. Úprimne, je veľmi ťažké prijať aj svoju negatívnu časť, tú, ktorú si často nechávame ukrytú sami v sebe, pretože je príliš temná. Treba ju však prijať. S pokorou. Hodiť sa jej do náručia a objímať ju. Naučiť sa mať rád sám seba aj v dňoch, kedy nedokážeme dávať silu ostatným, lebo ju sami nemáme, kedy nevieme prestať pracovať, pretože kúsok voľného času by nás opäť priniesol k sebe, a tam je viac emócií a nevypovedaných slov ako dokážeme uniesť.

 

Všetky životné situácie a emócie s nimi spojené sú ako jedna veľká studňa. Prestavte si, že ste pútnik, ktorý sa po dlhej ceste životom dostane konečne ku studni plnej tých najkrajších, ale aj najtrpkejších emócií. Je smädný po živote. Doslova. Načrie ruky do vody a pije ako po prvý a zároveň poslednýkrát v živote. Je jedno, či sa napil najkrajších emócií, alebo najtrpkejších či dokonca zmiešaných, pretože tie sú aj tak najčastejšie. Napil sa a žije. Kvapky najsmutnejších emócií mu dodali toľko isto životnej sily, ako tie najkrajšie emócie. Posilnili ho na jeho ceste životom a on môže ísť ďalej. Cestou, ktorú si vybral. Scenárov „čo potom ako sa napije“ je toľko, že ich chcem nechať na vašej fantázii…Ja mám teraz pred očami chudunkého starca so šedivými dlhými vlasmi, ktorý si doprial spánok pod stromom, pretože konečne našiel, čo hľadal.

 

Studňu života.

 

 

Slnko nezapadá, len svieti vždy inde 🙂4 thoughts on “Všetko je tak, ako má byť”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


error

Páčil sa vám článok? Pozrite si o nás viac: